בדיקות ראייה לגיל השלישי

 

קשיי ראייה / בדיקות ראייה בגיל השלישי

 
 
 
 
הגיל השלישי הוא אמנם הגיל שבו אפשר להתחיל לחיות בלי להיות כבולים למחויבויות שונות, אולם זהו גם הגיל שבו הזמן עושה את שלו, ונותן את אותותיו על הגוף. אחת הבעיות הנפוצות ביותר בשלב הזה של החיים היא קשיי ראייה, שהינם תוצאה של תהליכים המתחילים להתרחש בגוף לאחר גיל 40. אחת הבעיות הנפוצות ביותר היא רוחק ראייה, שבאה לידי ביטוי בקושי לראות דברים מקרוב. בעיה זו ניתנת לפתרון פשוט – שימוש במשקפיים מיוחדים לרוחק ראייה. בעיה משולבת של קוצר ראייה ושל רוחק ראייה יכולה להיפתר אף היא באמצעות הרכבת משקפיים בעלי עדשות מולטי-פוקאליות, או באמצעות הרכבת עדשות מגע מולטי-פוקאליות.
 
 
 
קשיי ראייה / בדיקות ראייה בגיל השלישי
 
 
 
 
 
 
יחד עם זאת, ישנם קשיי ראיה בגיל השלישי, שהפתרון שלהם עלול להיות מורכב יותר. מסיבה זו, חשוב להיות מודעים למחלות העיניים המאפיינות את הגיל, על מנת לזהות אותן בשלב המוקדם ביותר שאפשר. זיהוי מוקדם של בעיה יכול לשפר את סיכויי ההחלמה, או לפחות לעצור את התקדמות המחלה שעלולה להסתיים בעיוורון מוחלט.
 
 
 
אופטיקה הרצל – אבחון קשיי ראייה בגיל השלישי
 
 
 
 
 

אופטיקה הרצל – אבחון קשיי ראייה בגיל השלישי

 
 
אנחנו באופטיקה הרצל מתמחים באבחון של קשיי ראייה בגיל השלישי. הצוות שלנו כולל אופטומטריסטים בעלי ידע וניסיון רבים, אשר יבצעו בדיקת ראייה מקיפה על מנת להציע את הפתרון הטוב ביותר עבור בני הגיל השלישי המעוניינים לשמור על ראייתם. האופטיקה שלנו מעניקה הטבות שונות למבוטחי קופות החולים השונות.
 
 
 
לפניכם מידע על מספר מחלות בולטות בתחום הראייה, שמאפיינו את הגיל השלישי:

ניוון מקולרי תלוי גיל (AMD) – עם הגיל, אצל חלק מהאנשים מתחילה להתרחש תופעה של התנוונות "הכתם הצהוב" (מקולה לוטאה) שנמצא על הרשתית. מדובר באזור שבו חדות הראייה היא הגבוהה ביותר, ולכן התנוונותו גורמת לטשטוש של הראייה ומונעת מהקשיש לבצע פעולות כגון נהיגה או קריאה. לניוון המקולרי יש שתי צורות הופעה – "רטובה" ו"יבשה". ניוון מקולרי רטוב הוא פחות נפוץ, כאשר מדובר במצב שבו בהחלט אפשר לטפל באמצעות לייזר או תרופות הניתנות בהזרקה ישירה לעין. תרופות אלה מפחיתות את דליפת הדם מהנימים שבעין, וכך מונעות מהמחלה להתפשט ומשמרות את יכולת הראייה. המצב ה"יבש" של המחלה הוא מצב שבו אי אפשר למנוע את התפשטות המחלה, ולכן, למרות שמדובר בהתפשטות איטית, סופה לגרום ללוקה בה מצב של עיוורון מוחלט או כמעט מוחלט. כיום מנסים למצוא דרך להתמודד גם עם המצב היבש של המחלה.
 
 
 
אופטיקה הרצל
 
 
 
 
 
רטינופתיה – מצב של פגיעה ברשתית, המתרחשת לעתים אצל אנשים סוכרתיים, שהסוכרת שלהם לא מאוזנת כיאות. במצב זה מתרחשים שינויים במארג של נימי הדם שמובילים דם, חמצן והזנה לתאי הרשתית. ללא אספקה סדירה של חמצן והזנה, הנימים עלולים להיקרע ולדלוף, כאשר הדם הדולף עלול לגרום להפרעה בראייה. במצב חמור יותר של המחלה, כלי דם עלולים להתרחב ולהציף את מרכז העין, וכך יכול להיגרם מצב של איבוד ראייה מלא.

קטרקט
– מחלה אופיינית מאוד לגיל השלישי היא הקטרקט. במצב זה נגרמת עכירות של חלקים מסוימים בעדשת העין או של העדשה כולה, שמונעת מעבר של קרני האור דרך העדשה. כשלא עובר אור דרך העדשה נגרמים ליקויי ראייה בגיל השלישי, ביניהם: חוסר יכולת להבחין בין צבעים ובין ניגודים, רגישות לאור ובעיות בקריאה. אבחון המחלה הוא פשוט, אך מומלץ לטפל במחלה רק כשהיא מפריעה לחולה בחיי היום-יום. הטיפול הוא ניתוח, שבמהלכו מוחלפת העדשה בתותב המותאם לעינו של החולה.
 
 
 
בדיקות ראיה מבוגרים
 
 
 
 
קשיי ראייה נוספים המאפיינים את הגיל השלישי הם התנתקות רשתית, גלאוקומה, יובש בעיניים, דמיעת יתר וצורך בתאורה חזקה יותר. אבחון נכון של קשיי ראייה בגיל השלישי יכול להביא למניעת הידרדרות המחלה ואף להחלמה ממנה, ולכן מומלץ לכל אדם שחצה את גיל 40 להגיע לבדיקות עיניים שגרתיות.

לקביעת פגישת אבחון ולקבלת מידע נוסף, הנכם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם: 09-9501305.